SILVER & METAL / Silver / Sockerskål på fot 3832137
nr 383 2137
Sockerskål på fot
Lenght: ()
nysilver, 1800-tal, höjd: 32
300
SEK 300
Monday October 24 2005
at 16:30:00
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.